Şehit Yakını ve Gazilerimize Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni Valilik Akçakoca Toplantı Salonunda düzenlendi

    2933 sayılı Madalya ve Nişanlar Kanununun 4. Maddesi ve Devlet Madalya ve Nişanlar Yönetmeliğinin 10. Maddesi gereğince; Türkiye Cumhuriyeti’nin bekasında, ülkemizin ve milletimizin korunmasında, devletin yücelmesinde ve milli menfaatlere hizmet ve katkıda üstün feragat ve fedakarlık başarı ve yararlılık gösteren kişilere Devlet Övünç Madalyası tevcih edilir. Bu bağlamda Sayın Cumhurbaşkanımızın adına Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni,    Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY ve eşi Sayın Hülya AKSOY’un katılımlarıyla  gerçekleştirildi.
 
     Devlet Övünç Madalyası tevcih edilen şehitlerimiz ve gazilerimiz; 17.12.2016 tarihinde Kayseri’de çarşı iznine çıkan askerlere yönelik düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Mu. Onb. Abdulsamet Özen, 23.07.2016 tarihinde Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin kullandığı hücre evinden otomatik silahlarla açılan ateşle şehit olan özel harekat polisi memuru  Ahmet Can, 15.02.1996 tarihinde Muğla’nın Marmaris ilçesinde, içerisinde bulundukları helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Per. Asb. Kd. Üçvş. Ali İhsan Çakmak, 09.02.2016’da Şırnak’ın İdil ilçesinde bölücü terör örgütü ile girilen çatışmada şehit olan Piyade Er Arif Subaşoğlu,  19.08.2015’te, Siirt’in Şirvan ve Pervari ilçeleri arasında devriye görevini gerçekleştirirken, önceden yola yerleştirilen mayınların kobra aracının geçişi sırasında patlatılması sonucu şehit olan Jandarma Er Emre Kaan Arlı, 13.02.2017 tarihinde Fırat Kalkanı Harekatında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Murat Tevlim,19.11.2016 tarihinde Fırat Kalkanı Harekatında şehit olan Topçu Onb. Oğuzhan Demir,15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan Ömer Can Açıkgöz,17.12.2016 tarihinde Kayseri'de teröristlerin bombalı araçla düzenlediği saldırıda şehit olan Ulş. Er Raşit Yücel, 08.01.2016’da Şırnak’ın Cizre ilçesinde teröristlerle çıkan çatışma sonucu şehit olan J. Uzman Çavuş Ümit İnan,  15 Temmuz hain darbe girişiminde yaralanarak Gazi olan Halil İbrahim Koşdaş, Hasan Hüseyin Çiçek, Muhammet Durak, Osman Kamacı, Yüksel Demirkaya ile Polis Memuru Yunus Emre Köse’ye Devlet Övünç Madalya ve Beratları düzenlenen törenle Sayın Valimiz tarafından tevcih edildi.
     Valilik Akçakoca Toplantı Salonunda gerçekleşen törene; Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY ve eşi Sayın Hülya AKSOY’un  yanısıra; Kocaeli Milletvekili Sayın Radiye Sezer KATIRCIOĞLU, EDOK  Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Sayın Kazım DALKIRAN, Deniz Hava Üs Komutanı Tuğamiral Sayın Berker Emre TOK, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İbrahim KARAOSMANOĞLU, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sayın Erdal YÜCEL, Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Muhittin PAÇA, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin HÜLAGÜ, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir YÜMNÜ ve İl Müdür Yardımcıları Dilek KILIÇKIRAN ve Şerafettin ÖZTÜRK, İl Emniyet Müdürü Sayın Necati DENİZCİ, İl Jandarma Komutanı Alb. Sayın Osman ASLAN, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, askeri erkan ile emniyet mensupları katıldı.
 
     Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören,  Fevziye Camii İmam Hatibi Faruk Çoban’ın şehitlerimiz için okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti.
     Devlet Övünç Madalyası Tevcih töreninin ardından Valimiz SAYIN Hüseyin AKSOY,eşi Sayın Hülya AKSOY ve protokol üyeleri  şehitlerimizin yakınları, gazilerimiz ve aileleri ile toplu fotoğraf çektirdi.


Sonraki Sayfa: Milli değerlerimizi yansıtan, manevi değerlerin önemini belirten "Ayla" filmi Kocaeli Huzurevi Sakinlerimizle izlendi.

Önceki Sayfa : Kocaeli Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY ve Eşi Sayın Hülya AKSOY Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakınlarıyla ile yemekte bir araya geldi