KOCAELİ AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ İZCİLİK KAMPI

Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü izcileri Kocaeli Gölcük Ayvazpınar Yangın gözetleme kulesi bölgesinde üç günlük  hafta sonu kampları  gerçekleştirmiştir.
Spor Koordinatörü Cihan ÇETİN ve Kulüp önderi İlhami GÜLTEKİN yönetiminde Ömür CENGİZ, Ebubekir CENGİZ, Emre TÜRKER, Binnur ÜNLEYEN, Emre ERGENÇ İzci liderlerinin gözetiminde ve Beden Eğitimi Öğretmenleri Vildan ALKAN, Yağız YAZICI, Gülşah ÇANKAYA ve Alara SÜLOĞLU katkılarıyla gerçekleştirilen kampa Çayırova Çocuk Evleri Sitesi, Kassel Şehri Yahya Kaptan Çocuk Evleri, Gölcük Türk Alman Vakfı Çocuk Evleri Sitesi ve Kocaeli Çocuk Destek Merkezlerinden toplam 52 izci katılmıştır.
Kampta çevre bilinci teması ağırlık olarak işlenmiş, izcilerin Oba ve Ocak sistemi içinde paylaşma işbirliği ve takım ruhu becerileri geliştirilmiş, ekiple doğada barınak kurarak kendi başlarına kalmaları sağlanmıştır. Ayrıca gece eğitimlerinde izcilerin, yıldızlarla yön bulma eğitimleri verilmiş, sızma oyunları oynanmış, karanlıkta yalnız yürüme etkinliğiyle özgüveni geliştirilmesi sağlanmıştır. Yakılan kamp ateşi çevresinde izci marşları ve şarkılar söyleyerek eğitimlerin yorgunluklarını atmışlardır.       
                   


Sonraki Sayfa: AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ VOLEYBOL ANTRENMANLARI

Önceki Sayfa : KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE İL KOORDİNASYON, İZLEME VE DEĞERLENDİRME KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI.