Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Teknik Kurulu Yılsonu Toplantısı Gündüzlü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde Yapıldı

     Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Teknik Kurulu Olağan Toplantısı 14.12.2017 günü Gündüzlü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde Yapıldı. 10 Nisan 2017 tarihinde onaylanan 2017-2020 Kocaeli KYŞM İl Eylem Planının etkin bir şekilde uygulanması için Komisyon’un çalışmalarını desteklemek üzere asgari olarak ilgili yerel yönetimin, merkezi yönetimin taşra teşkilatının, sivil toplum kuruluşlarının, baroların ve üniversitelerin temsilcilerinden oluşan Teknik Kurul 2017 yılı yılsonu toplantısını gerçekleştirdi.

     14.12.2017 günü saat 14:00’de Gündüzlü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, İl Göç İdaresi, İŞKUR, SGK, Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü, Başiskele, Çayırova, Kartepe, Kandıra, İzmit, Gölcük, Darıca, Gebze, Derince, Dilovası Kaymakamlıklarının temsilcileri ve ŞÖNİM’in yanı sıra İl İnsan Hakları Kurulu, Kocaeli Üniversitesi Kadın Sorunlarını Araştırma Merkezi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi, Gebze Belediyesi, Gölcük Belediyesi, Çayırova Belediyesi, Kartepe Belediyesi, Darıca Belediyesi, Kandıra Belediyesi temsilcileri katıldı. ŞÖNİM Müdür Vekilinin başkanlığında yapılan toplantıda 2017 yılı içinin belirlenen faaliyetlerin gerçekleşme durumları değerlendirildi. Kurulda 2018 yılında şiddetle mücadele adına yapılması planlanan faaliyetler hakkında görüşüldü. Taslak üzerinden öneri ve değerlendirmeler yapıldı. Söz konusu taslağın Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyonu görüş ve onaylarına sunulması kararlaştırıldı.
     
    Teknik Kurulun bir sonraki toplantısını Şubat ayı sonunda yapması öngörülmektedir.


Sonraki Sayfa: Kocaeli İpragaz Tesisleri' nde 'Aile İçi İletişim' Eğitimi Yapıldı

Önceki Sayfa : Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısı yapıldı