Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Teknik Kurulu Olağan Toplantısı Kocaeli Valiliği Karamürsel Alp Salonunda Vali Yardımcısı Sayın Beyazıt TANÇ’ın başkanlığında yapıldı.

     Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Teknik Kurulu Olağan Toplantısı 20.02.2018 günü Kocaeli Valiliği Karamürsel Alp Salonunda Vali Yardımcısı Beyazıt TANÇ’ın başkanlığında yapıldı.
10 Nisan 2017 tarihinde onaylanan 2017-2020 Kocaeli KYŞM İl Eylem Planının etkin bir şekilde uygulanması için Komisyon’un çalışmalarını desteklemek üzere asgari olarak ilgili yerel yönetimin, merkezi yönetimin taşra teşkilatının, sivil toplum kuruluşlarının, baroların ve üniversitelerin temsilcilerinden oluşan Teknik Kurul 2018 yılı ilk toplantısında geniş bir katılımla gerçekleştirdi.
     20.02.2018 günü saat 14:00’de Kocaeli Valiliği Karamürsel Alp Salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, İl Göç İdaresi, İŞKUR, SGK, Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü, Müftülük, Başiskele, Darıca, Derince, Gebze, İzmit, Gölcük, Kandıra, Karamürsel, Körfez Kaymakamlıklarının temsilcileri ve ŞÖNİM’in yanı sıra İl İnsan Hakları Kurulu, Kocaeli Üniversitesi Kadın Sorunlarını Araştırma Merkezi, MARKA, Kent Konseyi Kadın Meclisi ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Başiskele, Darıca, Dilovası, Derince, İzmit, Gölcük, Kandıra ve Körfez Belediyelerinin temsilcileri katıldı.
     Teknik Kurul’a ilk kez bu toplantıda kadın alanında ilimizde faaliyet göstermeye başlayan iki kadın derneği davet edildi. Kadın ve Demokrasi Derneği ve Kocaeli Anneleri Derneği temsilcileri söz alarak ilerleyen süreçte Kurul çalışmalarına destek olmaktan memnuniyet duyacaklarını ifade ettiler.
     Toplantıda öncelikle 2018 yılı ilk iki ayı için belirlenen faaliyetlerin gerçekleşme durumları değerlendirildi. Daha sonra yaklaşan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri gündeme alınarak il genelinde yapılması planlanan etkinliklerin ortak bir takvimde birleştirilmesine karar verildi.